[UNITED STATES]

Ще кілька століть тому в Китайській Імперії використовувався один спосіб, за допомогою якого кожен міг звернутися до імператора. Цей спосіб поступово став поширюватись світом, завдяки чому тепер слово “петиція” можемо знайти і в нашому словнику.

Петиція служила зв'язуючою ланкою між правителем та його імперією. Причому немало жодного значення, хто написав петицію - простий селянин, вчений, чи багатий поміщик. Найважливішим був її зміст, оскільки саме переконливість та важливість проблеми, описаної в петиції,  були вирішальними для того, щоб петиція потрапила до рук імператора. Тому недивно, що серед розглянутих петицій в основному були ті, які звертали увагу на корупцію і протиправність у державних справах та між місцевими чиновниками.
Незважаючи на те, що ці часи давно закінчились, значення петиції майже не змінилось. Її так само може написати майже кожен, хто відчуває, що знає про проблему, яку необхідно озвучити, та про яку необхідно проінформувати представників державної влади . Та як і раніше , мова частіш за все йде про незадоволення із рішеннями чиновників та представників і місцевих органів влади. Тільки тепер на проблему важливо звернути увагу не лише “імператора”, але також і гучних вісників сучасного світу – медіа. І якщо це вдасться, тим , хто приймає рішення, вже нелегко буде ігнорувати волю народу.
У сучасному світі значення петиції відрізняється залежно від форми правління, яка заведена в державі. Звичайно найбільшої ваги вони набувають там, де панує демократія та голос громадянина має якесь значення. Тому недивно, що найефективнішими являються петиції в Америці та деяких європейських країнах. 
Що ж навпаки залишається не змінним, так це сама петиція. Вона завжди містить повідомлення, побажання, проблему. Петиція повинна мати автора, інколи і декількох, який її представляє та дає можливість всім, хто із нею погоджується, висловити свою підтримку за допомогою підпису. І звичайно, кількість підписів свідчить про те, що мова йде про точку зору людей, конкретної групи чи незадоволеної особи. Але завжди свідчить про чиюсь занепокоєність , тому представникам держави слід приділяти увагу даним проблемам, оскільки в демократичному суспільстві кожен має рівні права та кожен заслуговує уваги. 
Ось чому немає значення, хто написав петицію, тому якщо погоджуєтесь із її змістом, підпишіть та приєднайтесь, до тих, хто прагне щось сказати світу.

Do you want a change? Just start!
  • Create
  • Support
  • Share
Start a petition